top of page

Nauja  istorija

Nakties mistika

 

Savo gyvenime esu daugybę kartų vasarojęs su tėvais Nidoje, nes ten gyvena mano giminaičiai. Bet atostogaujant šią vasarą, man nutiko toks keistas ar net mistinis įvykis, kurio ir šiandien  negalėčiau paaiškinti.

 

O buvo taip. Vieną nuostabiai šiltą ir jaukų vakarą šventėm mano pusbrolio gimtadienį prie laužo. Pasibaigus mūsų linksmajam vakarėliui aš su savo elektriniu vežimėliu turėjau grįžti iki namelio, kuriame buvau apsistojęs su artimaisiais, gal kokius 4-5 km. Tiksliai net nebežinau. Visi kiti ketino parvažiuoti automobiliu.

 

Buvo giedras, ramus, kiek vėsokas, bet jau vėlus ir tamsus vakaras. Kadangi tuo keliu važiavau iki laužo, tai sugrįžti tamsoje neatrodė, kad bus keblu ar nedrąsu, o netgi priešingai, pamaniau, bus malonu pasivažinėti vėsoje po labai karštos dienos. Žinoma, važiuodamas elektriniu neįgaliojo vežimėliu daug romantikos neieškai, bet kadangi miesto gatvės pakankamai gerai apšviestos, tai orientuotis tamsoje neatrodė, kad bus sunku.

 

Pravažiavus autobusų stotį man reikėjo sukti į kairę. Aš taip ir padariau, bet kiek pavažiavus matau,  kad kelias tai ne tas, net ne tokia danga. Vėl sugrįžau atgal iki stoties. Viskas gerai, jinai nedingus. Vėl suku, ten kur man reikia ir vėl matau, kad kelias tai ne tas. Nebesuprantu, kas per mistika, kur aš esu...

 

Matau, kad to kelio pakraštyje ant bordiūro, kurio rytojaus dieną niekaip jau neberadau, sėdi jaunimas ir geria alų. Kas man belieka, privažiuoju prie jų paklausti kurgi ta mano gatvė pradingusi? Jie nežino, nes tikriausiai irgi poilsiautojai, bet tuoj „įlenda“ į savo išmaniuosius telefonus ir susiranda mano gatvę, viską tiksliai paaiškina, ir aš laimingai sugrįžtu.

 

Tačiau sugrįžus man vis tiek neramu, nes norisi kuo greičiau išsiaiškinti kur buvau atsidūręs. Tad atsikėlęs rytą nedelsiant važiuoju pasižiūrėti, kurgi aš buvau nuklydęs naktį, tačiau didžiausiai mano nuostabai dabar jau niekaip nebesurandu nei tos gatvės, nei tos kelio dangos, kuri mane buvo paklaidinusi naktį. Jos ten tiesiog nėra. Taip ir likau nesupratęs tos nakties mistikos, kas ir kur mane ketino „nuvilioti“!

 

 

Apie elektrą iš atmosferos

Nedrįsčiau teigti, kad taip būtinai galėtų būti, bet pasiaiškinti pabandysiu vieną istorijos mįslę apie elektrą.

Žodį „elektra“ kiekvienas  iš mūsų žinome, bet teisingai paaiškinti, kas yra ta elektra, jau ne kiekvienas sugebėtume. Tad pasižiūrėkime į visažinę „Vikipediją‘‘.

Elektra – visuma reiškinių, sąlygojama elektros krūvio ir jo judėjimo. Terminas dažnai vartojamas buitinėje kalboje. Kryptingas elektringųjų dalelių judėjimas vadinamas elektros srove.  Tačiau aš ne apie tai.

„Youtube“ platformoje gausu vaizdo klipų apie elektrą iš atmosferos, be laidų. Kol kas tai mums atrodo nesąmonė, neįmanomas dalykas, tačiau pagrįsdamas tokius argumentus aš pasinaudosiu žurnalo „Mįslės ir faktai" straipsniu apie Nikolą Teslą.

Ten yra mintis, kad jis buvo mokslininkas idealistas, susijęs su revoliuciniais atradimais, kurie  galėjo turėti įtakos mįslingai jo mirčiai. Straipsnyje kalbama apie išradimą, kuris turėjo labai nepatikti pasaulio oligarchų viršūnėms, nes jie save laiko svarbiausiais žmonių gyvenimų valdovais. O tas išradimas - tai elektra be laidų, tiesiog iš atmosferos.

Žinoma, jei tai  taptų įmanoma, tai turėtų labai didelės įtakos žmonių gyvenimams. Tačiau dabar išslaptinus dalį N. Teslos dokumentų Prancūzijoje, JAV, Didžiojoje Britanijoje, Kanadoje prasidėjo elektra varomų automobilių bandymai, kuriems nereikia akumuliatorių, o reikia tik specialios kelio dangos.

 

Visi straipsniai
2019
Please reload

2018
Please reload

2017
Please reload

2016
Please reload

2015
Please reload

2014
Please reload

2013
Please reload

Please reload

 

Nėra tokios sąvokos kaip fantastika. Viskas, apie ką mes galvojome, anksčiau ar vėliau įvyks.

Charles de Lint

 

Egzistuoja ne mistika, o tik proto negebėjimas suprasti kitokią realybę.

 

Realistui natūralu perteikti, kaip šis pasaulis atrodo. Fantastui gi yra svarbu suprasti, kaip šis pasaulis surėdytas.

Евгений Лукин

Please reload

Naujausi  straipsniai

Pravažiavus autobusų stotį man reikėjo sukti į kairę. Aš taip ir padariau, bet kiek pavažiavus matau, kad kelias tai ne tas, net ne tokia danga. Koks čia dar stebuklas?! – kas per mistika?, vėl suku atgal iki stoties. Viskas gerai, jinai niekur nedingus. Ką gi, vėl suku, ten kur man reikia ir vėl matau, kad kelias tai ne tas.

Man jau neramu – kas ir kur mane nori įvilioti?

Tikiuosi, kad ne man vienam gerokai įgriso, vis pasikartojantys, straipsniai apie mistinę pasaulio pabaigą, kurią sukels planeta Nibiru. Kaip tik tokie straipsniai  ir paskatino mane čia panagrinėti  šią temą daug plačiau.

 

Pagrindą tokiems straipsniams davė dar Šumerų laikų legenda. Aš neketinu čia jūsų įtikinėti, kad  ja  reikia  būtinai tikėti. Tai kiekvieno skaitytojo asmeninis pasirinkimas. Tačiau..., tačiau, pažvelkime į tai plačiau.

Nepaisant atradimo detalių, manau, kad svarbiausia yra mistinė krištolinės kaukolės pusė. Nors man visko ir nepavyko logiškai paaiškinti, manau, mistinė kaukolės pusė verta daug daugiau dėmesio, nei jos gamybos paslaptis. Štai kas mano nuomone, svarbiausia – o paaiškinti negaliu! Gal yra daugiau žinančių ir jie sugebės išaiškinti paslaptingo artefakto mistinę pusę? 

Please reload

Esu negalios žmogus, humanitaras ir gyvenimo optimistas.

Svetainėje aprašinėju ne tik realias savo gyvenimo patirtis, bet ir mistinį – savo iliuzijų pasaulį, kuriame nėra melo, o tik nesuprasta ar dar neatskleista tiesa. Tad kam tai aktualu ar įdomu, užsukite!

Please reload

DRAUGAI
Please reload

Please reload

bottom of page