Kas iš tiesų sukūrė pirmąją moterį?
Aš nesu labai didelis istorijos žinovas, bet manau to ir nereikia, kad suprastume apie ką rašoma Biblijoje. Tad, jei tikėsime Biblija - tai Dievas sukūrė pirmąją moterį Ievą (Hawa) iš pirmojo žmogaus Adomo (Adam), šonkaulio. Čia viskas kaip ir aišku, paprasta ir gražu, tačiau tiesa dažniausiai būna ne tokia, kokia ji atrodo iš pirmo žvilgsnio. Dar yra ir šiuolaikinių mokslininkų nuomonė, kad šis mitas yra realus. Pavyzdžiui, esama teorijų, kad pirmosios moterys Žemėje atsirado žymiai vėliau nei vyrai.
Toks subjektyvus vertinimas manęs nestebina, bet stebina nesuvokiamas Dievo darbo nelogiškumas. Jei Adomą sukūrė iš molio, tai visai nelogiška Dievui migdyti Adomą; išimti šonkaulį ir sukurti Ievą. Kai lengviausia būtų tą patį daryti, ką ir darė kuriant Adomą. Tad ir vyrauja teorija, kad pirmąją moterį sukūrė visai kitas Dievas, nei pirmąjį vyrą – Adomą.
Juokingai skamba ar ne? Tačiau dabar jau kalbama, kad maždaug prieš 80 metų amerikiečiai antropologai tyrinėjo pirmykščių žmonių ir senųjų primatų skeletus, norėdami atlikti lyginamąjį tyrimą. Juos nustebino tai, kad moterų skeletai buvo daugiau panašūs į beždžionių ir ko gero pirmykštės moterys buvo linkusios vaikščioti keturpėsčios. O vyrai, be jokių abejonių, iš pat pradžių vaikščiojo dviem kojomis. Mokslininkai iškėlė įdomią hipotezę: prieš maždaug 59 tūkst. metų Žemėje nusileido laivas iš kitos planetos, kuriame buvo tik vyrai. Kadangi jiems reikėjo moterų, jie “sužmogino” beždžionių pateles. Tuo ir paaiškinami esminiai vyrų ir moterų organizmų sandaros skirtumai. O kodėl tarp ateivių nebuvo moterų? Aiškinimų gali būti įvairių.
Pavyzdžiui, tai buvo nusikaltėliai, ištremti į mūsų planetą. Arba nusileidimas Žemėje buvo priverstinis, tarkime, žvaigždėlaivis patyrė avariją… O gal tai buvo mokslinė ekspedicija, kuri dėl tam tikrų priežasčių negalėjo grįžti į gimtąją planetą...
Tikėtina, kad tie vyrai buvo įvaldę genų technologijas, todėl jiems pavyko vietos primatų pateles paversti žmonėmis. Vis dėlto vėlesnių žmonių kartų atstovai, matyt, degradavo ir prarado didžiąją dalį žinių, gautų iš protėvių. Todėl tikros žinios apie žmogaus kilmės istoriją mūsų taip ir nepasiekė. Daugybę šios teorijos įrodymų randa vadinamosios paleontologų hipotezės šalininkai.
Pavyzdžiui, patyrinėjus seniausius artefaktus aiškėja, kad žmonės pradėjo gaminti bronzinius įrankius tuo pačiu metu įvairiose Žemės rutulio vietose. Be to, prieš bronzos amžių visai nebuvo vario amžiaus, kaip turėtų būti pagal civilizacijos vystymosi logiką… Taip pat randama senovinių trobelių iš cilindro formos rąstų liekanų – specialistai mano, kad jų negalėjo pastatyti žemo išsivystymo lygio žmonės.
Galbūt ne veltui kai kada sakoma, kad vyrai ir moterys – iš skirtingų planetų? Biologas Vigenas Geodakianas (Vigen Geodakyan) mano, kad vyrai “atsako” už žmonijos evoliuciją. Išties, tarp vyrų daugiau genijų, atradėjų, išradėjų. Regis, moteriai iš pat pradžių buvo skirtos visai kitokios funkcijos – motinos ir vaikų auklėtojos.
Nors čia gal moterys ir labai supyks, bet tada tampa daug aiškesnis posakis: „Žmogus kilo iš beždžionės“. Ir pabaigai primenu mokslininkų nuogąstavimą - berniukų pradėjo gimti vis mažiau ir tai jau tampa pastebima. Neatmestina, jog taip yra dėl to, kad kadaise kitos planetos gyventojai įsikišo į natūralią įvykių eigą.
Parašė Alvydas 24 balandžio, 2015 m.