Festo diskas. Dar viena teorija
Perskaitęs straipsnį apie Festo disko paslaptį, nutariau papildyti šią teoriją dar viena versija. Pradėsiu nuo to ką apie tai mano disko tyrinėja Claire Watson. O jinai įsitikinus, kad tai portalas į kitus išmatavimus. Kitaip tariant, mistinis Dedalo labirintas, arba liaudiškai tariant, Rubiko kubas, bet mums dar labai sunkiai įsivaizduojamas, nes dabartinė žmonija dar nesukūrė „erdvės – laiko“ technologijų.
Neapsiimu vertinti kitų tyrinėtojų darbus, kurie mano, kad tai kažkoks tekstas ar himnas mistiniams dievams. Tačiau Claire Watson į tai pažvelgė iš visai kitos pusės. Žvelgdama į hieroglifus jinai mano atpažinus 6-ios dailidės kampainį, kurį sujungė linijomis ir diske išryškėjo piramidė, kuri prieš tai buvo nematoma.
Sujungus piktogramas linijomis diske susiformuoja žvaigždė. Cituojant tyrinėtoją – Žvaigždė diske, pentagrama septynkampio viduje, gali būti Sirijumi tarp septynių žinotų planetų. Taip yra senovės Izidės-Ozyrio misticizme. Egipto istorijoje rasime daug informacijos apie Sirijų kas rodo jo svarbą egiptiečių gyvenime bei koncepcijose kaip, matyt, ir minojiečiams.
Manoma, kad tos senosios religijos nariai savo paslaptingus ritualus atlikdavo Didžiojoje piramidėje galbūt jos požeminiame kambaryje ir, tikėtina, naudojant tą simbolį kaip magišką talismaną. Kai sudedate abi disko puses taip, kad sutaptų linijos, turite 8-iukės skydą ir minojiečių spiralę. Visi Kretos Minų civilizacijos simboliai randami Festo diske.
Vienas pagrindinių vaizdų diske atrodo esąs nuorodą į olą, nes atrodo spirale įsivejančia ola. Visada mainiau, kad tai nuoroda į šventąją olą Idos kalne, kur buvo rastos teleskopo linzės, dabar saugomos Kretos Herakliono muziejuje ir, atrodo, buvo minojiečių naudotos, kad iš Didžiosios piramidės stebėtų žvaigždes.
Spiralinis vaizdas taip pat man primena spiralinį tunelį, kuriuo skriejau, kad patekčiau į tą senovės pasaulį ir kitas Visatos vietas. Vaizdas gali simbolizuoti patį diską, nes vaizduoja spiralinį labirintą, kurio centre yra geometrija (trikampis spiralės centre). Aš nenoriu nuvertinti kitų tyrinėtojų darbo, tačiau kai skaičiau straipsnį apie Festo diską, šitos versijos neradau, o ji man pasirodė labai įdomi.
Parašė Alvydas Sausio 2, 2015 m.