Atgal į praeitį
Jei kam nors pradėčiau pasakoti, kad kelionė iš Skandinavijos į Graikiją truks ne vienerius metus, tikriausiai būčiau palaikytas tikru pamišėliu. Juk sėdus į lėktuvą jau po kelių ar keliolikos valandų galima pasiekti bet kurį Žemės tašką.Tačiau, jei paminėčiau, kad tiek laiko kelionės trukdavo Antikos ar Viduramžių laikais, viskas įgautų kitokią prasmę.
Turbūt visiems gerai žinoma, kad apie keliones erdvėje žmogus svajojo nuo seno, tačiau tai tapo įmanoma ne taip jau senai, kai lėktuvas jau gali nuskraidinti į bet kurią Žemės vietą. Tačiau dar nėra tokios transporto priemonės, kuri galėtų laisvai judėti laike – ir į praeitį, ir į ateitį! Nieko paguodžiančio negali pasakyti ir mokslininkai – juk mokslas dar nėra suformulavęs laiko veikimo apibrėžimo. Kaip galima sukurti kažkokią laiko mašiną, kai nėra žinomas pats laiko veikimo principas!
Tačiau įsivaizduokime kaip pasikeistų Žemės žmonių likimas, jei vis dėlto po kokių 50-80 metų mokslui pavyktų suformuluoti laiko veikimo apibrėžimą. Juk žinant tai, jau būtų galima drąsiai kurti transportą, kuris judėtų erdvėje ir laike.
Man tokios perspektyvos gniaužte gniaužia kvapą. Aš galėčiau nuvykti, pavyzdžiui, į Cezario valdymo laikus ar į bet kurią kitą epochą. Net sunku apsakyti koks jausmas apima įsivaizduojant tai. Aš pas Cezarį, aš senovės Romoje!!!
Žinoma, kol kas tai tik graži svajonė. Tačiau ... anksčiau ar vėliau mūsų palikuonys tikrai ras būdą keliauti erdvėje ir laike. Pala, pala, jei aš galvoju, kad taip bus įmanoma keliauti mūsų vaikams, tai tikriausiai atvykėliai iš ateities jau senai mus lanko kaip turistai. Gali būti, kad atvykėliai iš ateities mus lanko senai, bet yra taip gerai užsimaskavę, kad niekuo nesiskiria nuo šiuolaikinių žmonių. Kodėl jie mums yra nematomi ir ,svarbiausia, neužmezga su mumis kontaktų? Klausimų daugiau nei aš turiu atsakymų.
Mokslui įprastas teiginys, kad tokie žmonės mums nematomi, yra teisingas tik iš dalies. Jie tikrai nematomi, bet tik iki to, kol nebūna išryškintos foto nuotraukos arba kino juostos.
Nesinorėtų galvoti, kad tai tik mano fantazija ar iliuzija, nes yra įrodymų, į kuriuos mokslas dar neturi atsakymų. Vienas iš pirmųjų tokių įrodymų yra nuotrauka aptikta Kanados muziejuje, kur užfiksuota naujojo tilto, Pietų Forko (South Fork) mieste 1941 metais, atidarymas. Beveik visi, kurie matė šią nuotrauką, tvirtina, kad vyras, kuris gerai matomas nuotraukoje, negali būti 1941-jų metų gyventojas. Pirmiausia išskiria vyro šukuosena, drabužiai, o ypač- madingi marškinėliai su įmantriu raštu, kai tais metais dar nebuvo sukurtos technologijos, kurios pagalba ant drabužių buvo galima uždėti įvairius paveikslėlius ar užrašus. Todėl nors skeptikai ir bando viską paneigti, bet šito paneigti niekaip negali.
Nežinau ir kaip tai pavadinti, tai internautų dėmesio sulaukusi nuotrauka iš 1942 metų Paryžiaus. Nuotraukoje matomos trys merginos su madingais akiniais nuo saulės, kai tokių formų akinių tais metais jokia firma negamino. Nuotrauką tyrė net ekspertai, ar tai nėra klastotė, tačiau ir šį kartą buvo konstatuota, kad nuotrauka autentiška – nėra jokios klastotės. Štai tokių netiesioginių įrodymų aš randu ir senovėje ir dabartiniais laikais.
Prieš viską nublanksta egiptologų atradimas. Mokslininkai Seti šventykloje, kuri pastatyta prieš tris tūkstančius metų, aptiko keistus ir nepaaiškinamus hieroglifus. Iš pradžių jie buvo užmiršti ir tik tada, kai arabų spaudoje pasirodė sensacingos nuotraukos su keistais vaizdais iš Amono šventyklos, buvo prisiminta ir Seti šventykla. Tiek Seti, tiek Amono šventyklose pavaizduoti vaizdai yra panašūs – pavaizduota malūnsparnis, povandeninis laivas, sklandytuvas, reaktyvinis lėktuvas. Ir tai iškalta su tokiomis smulkmenomis, tarsi tais laikais gerai buvo žinota, kas tai.
Todėl mane kamuoja iliuzija, kad tikriausiai, net senovės egiptiečiai mokėjo keliauti laiku ir erdve. Patikėsite ar ne, bet protingų atsakymų į šiuos klausimus dar nėra. Todėl man belieka tik apsišarvuoti kantrybe ir laukti, kol kažkas atras laiko veikimo principus ir kelionės laiku taps įprastu dalyku.
11 Rugsėjo 2013 Alvydas
Straipsnis publikuotas : anomalija.lt