top of page
Dar viena krištolinės kaukolės paslaptis

Parašė: Alvydas Aukštuolis  27 balandžio, 2018

Straipsnis publikuotas:  anomalija.lt

Sklaidant garbingos, paslaptingos ir įspūdingos senovės istorijos puslapius, arba skaitant eilinę istoriją apie paslaptingą artefaktą ar tokį pat įvykį, visados sielos gilumoje kirba viltis, kad pavyks logiškai ir moksliškai paaiškinti aprašytą paslaptį, o blogiausiu atveju - bent iškelti tinkamą hipotezę.

 

Vienas iš tokių artefaktų yra krištolinės kaukolės, kurių paslaptis jaudina tūkstančius žmonių. Jinai laikoma net svarbiausiu 19 – to amžiaus atradimu. Nesiruošiu čia rašyti apie kaukolės atradimą, nes apie tai prirašyta labai daug straipsnių, nes mane labiau domina jos atsiradimo mistiškoji pusė.

 

Pagal majų legendą, tokių kaukolių buvo net trylika, o kadangi rastoji labiausiai atitiko žmogaus kaukolės formą, tai jinai ir buvo pavadinta „Likimo kaukole“.

 

Jos gamybos paslapties aiškinimai manęs neįtikino -  kad tai religinis įrankis tikinčiųjų žmonių minios ekstazei sukelti. Tam prieštarauja jos gamybos būdas. Tas, kas domisi kristalais, gerai žino, kad kvarco kristalai „auga“ spiralėmis ir jų viduje atsiranda ašys. Jei kristalas apdirbamas statmenai šioms ašims, gaminys sutrupa į tūkstančius šukių. Tokį skaidrų ir švarų krištolą, iš kurio pagaminta  „Likimo kaukolė“, neįmanoma apdirbti statmenai šioms ašims. O būtent taip ji ir apdirbta.

 

Štai būtent tokią išvadą pateikia  “Hewlett Packard“ -  garsiausia to laiko firma, kuri dirbo kvarco tyrimų srityje ir buvo plačiai žinoma, kaip geriausių kvarcinių generatorių gamintoja. Jos išvada - cituoju - “Prakeiktas daiktas išvis neturėtų egzistuoti. Tie, kas jį padarė, neturėjo jokio supratimo apie kristalografiją ir absoliučiai ignoravo simetrijos ašis. Kaukolė turėjo neišvengiamai subyrėti ją dar tebegaminant!”

 

Šita gamybos paslaptis kertasi su detaliu moksliniu tyrimu, kur vis dėlto nustatyta, kad kaukolė pagaminta mechaniniu būdu. O tai reiškia, kad kristalai pjauti statmenai jų ašims.

Pažvelkime plačiau į šį prieštaravimą.

 

Daugumai tai reiškia, kad kaukolė pagaminta tokių technologijų dėka, apie kurias tada nieko nežinojo, net autoritetinga firma „Hewlett Packard“. Ar taip galėjo būti? Ne man spręsti. Žinau tik tiek, kad krištolinė kaukolė minima majų tautos legendose kaip religinis aukojimo simbolis. O tai jau  yra gili senovė, ir sunku patikėti, kad tada majai galėjo žinoti tokias (šiuolaikines) gamybos technologijas, tame ir slypi pagrindinė paslaptis, nes pačios kaukolės amžius tai tiksliai nenustatytas.

 

Anot patarlės - „Kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių“ , čia aš apie mokslinius tyrimus. O tyrimais nustatyta, kad kaukolė nepriklausė indėnų rasės žmogui. Tai europietės moters kaukolė, kuriai buvo maždaug 21 metai. Ir nėra jokio logiško paaiškinimo, kaip europietės kaukolė galėjo atsidurti indėnų legendose.

 

Kita mistinė pusė dar sunkiau paaiškinama. Visi tyrėjai, kurie vienaip ar kitaip „bendravo“ su  kaukole, atliekant tyrimus, kalba maždaug vienodai. Kad tai kažkoks kompiuteris, kuris žino ir praeitį ir dabartį ir ateitį. Tuo galima tikėti galima, galima ir netikėti, tačiau kai visi tyrėjai kalba, kad tyrimų metu matė praeities indėnų vaizdus, girdėjo jų kalbas, garsus ir taip toliau, patikėti, kad tai tik melas man labai sunku.

 

Tačiau... tačiau moksliniai tyrimai neigia, kad kaukolė turi kažkokį „protą“ ir gali kurti kažkokias iliuzijas, hologramas ir panašiai.

 

Tokia priešprieša išvadose mane visai išmuša iš logiško aiškinimo kelio. Galbūt aš, arba dabartinė civilizacija, dar kažko nežinom ir negalim moksliškai pagrįsti paaiškinimo.

 

Nepaisant atradimo detalių, manau, kad svarbiausia yra mistinė krištolinės kaukolės pusė. Nors man visko ir nepavyko logiškai paaiškinti, manau, mistinė kaukolės pusė verta daug daugiau dėmesio, nei jos gamybos paslaptis. Štai kas mano nuomone, svarbiausia – o paaiškinti negaliu! Gal yra daugiau žinančių ir jie sugebės išaiškinti paslaptingo artefakto mistinę pusę? 

 

Aš žinau tik vieną nepatvirtintą versiją, kad tos krištolinės kaukolės, tai Atlantidoje gyvenusių atlantų darbas, kuris nesuprantamu būdu atiteko majams, ir čia pasitarnavo kaip religinis aukojimo simbolis. Tačiau manoji versija, kol kas, neturi jokio logiško ar moksliškai pagrįsto paaiškinimo!

bottom of page